Юрист Фонду допоміг вдові переоформити пенсію

12.09.2019
Юрист Фонду допоміг вдові переоформити пенсію

Жителька Близнюків, яка опинилася у скруті після смерті чоловіка, зможе отримувати вищу пенсію. Правову допомогу щодо переоформлення виплат жінці надав юрист Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області.  

Кілька місяців тому пенсіонерка Ольга Павлівна овдовіла. Всі заощадження пішли на  похорон, із засобів до існування у неї лишилася скромна пенсія та сезонний підробіток. Самотній жінці все важче зводити кінці з кінцями: рахує кожну копійчину, щоб вистачило на ліки та хліб. Коли стало вкрай скрутно, пенсіонерка почала шукати допомогу і дізналася від людей про громадську юридичну приймальню Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області. Ольга Павлівна розповіла консультанту приймальні про свою біду – і з’ясувалося, що їй можна зарадити.  

«Удвох із чоловіком ми якось виживали, а як сама я залишилася, зовсім тяжко стало. Я вже не знала, що робити, – розповідає жінка. – Підказали мені люди, що є в Близнюках приймальня благодійного фонду, от я туди й пішла. Юрист мене вислухав, розпитав і сказав, що я маю право на більшу пенсію. Перелік документів також надав – ось я зараз збираю потрібні довідки. Дуже вдячна йому за допомогу, за чуйне та уважне ставлення до мене!».      

Виявилося, що покійний чоловік Ольги Павлівни був військовим пенсіонером – відповідно, пенсія у нього була вища, ніж у жінки. Юрист порекомендував вдові оформити пенсію в зв’язку з втратою годувальника, тобто фактично перейти на чоловікову пенсію.

«Я зателефонував до управління Пенсійного фонду в Харківській області, і там підтвердили, що це можливо. І навіть зробили перерахунок, який показав, що в такому випадку жінка дійсно отримуватиме значно вищу пенсію. Щоправда, переоформлення можна здійснити тільки в Харкові, оскільки мова йде про військову пенсію. Я розповів жінці, які саме необхідні документи, де їх узяти та куди подавати. Тепер їй треба дочекатися, коли фахівці все переоформлять», - пояснює консультант громадської юридичної приймальні Фонду в Близнюківському районі Володимир Мухай.   

Нагадаємо, первинна правова допомога надається жителям Харківщини безкоштовно. Громадські юридичні приймальні Фонду працюють у Балаклійському, Великобурлуцькому, Первомайському, Валківському та Близнюківському районах.  Ось їх адреси та номери телефонів:

м. Балаклія, вул. Соборна, буд. 96. Телефон: 050-208-84-72

м. Первомайський, вул. Бугайченка, буд. 36, офіс № 21. Телефон: 095-179-62-41

м. Валки, вул. Стадіонна, буд. 4, кімната № 2. Телефон: 050-838-64-95

смт Близнюки, вул. Незалежності, буд. 7-А. Телефон:  050-532-49-31

смт Великий Бурлук, вул. Центральна, 22. Телефон: 095-693-59-36