Юрист Фонду допоміг владнати земельний спір

16.07.2018
Юрист Фонду допоміг владнати земельний спір

У Великобурлуцькому районі через плутанину в документах одну й ту ж земельну ділянку віддали у власність двом різним людям. Юрист Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області з’ясував, у чому була помилка, та допоміг її виправити.

Ольга Журавко народилася та виросла в селі Рублене на Великобурлуччині, але вже 42 роки вона мешкає у Харкові, де працює вчителем початкових класів. У спадок від батька Ользі Іванівні дістався земельний пай поблизу рідного села – ділянка площею трохи більше п’яти гектарів. Жінка успішно оформила спадщину та отримала відповідне свідоцтво, однак зареєструвати ділянку на своє ім’я не змогла. У відділі Держгеокадастру у Великобурлуцькому районі їй повідомили, що ця ділянка вже зареєстрована на іншу особу.

Ольга Іванівна немов уперлася у глухий кут: що робити далі, вона й гадки не мала. Якби люди не порадили їй звернутися до Миколи Апухтіна, консультанта громадської юридичної приймальні Фонду у Великобурлуцькому районі, жінка, напевно, опустила би руки. Досвідчений юрист вивчив величезну кількість документів і з’ясував, що успадковану Ольгою Журавко ділянку було надано у власність іншій людині помилково. Відповідне розпорядження видала Великобурлуцька райдержадміністрація – але підстав для цього не було. Тож довелося оскаржувати це розпорядження у судовому порядку.   

«Я допоміг Ользі Іванівні скласти позов і зібрати всі документи, які доводять її право власності на цю земельну ділянку. Наша задача була така – через суд скасувати безпідставне розпорядження Великобурлуцької райдержадміністрації та визнати недійсним державний акт на земельну ділянку, виданий іншій особі», - пояснює Микола Апухтін, консультант громадської юридичної приймальні Фонду у Великобурлуцькому районі.

На з’ясування всіх обставин, збір документів і доказів, судовий розгляд пішло майже два роки. Ольга Журавко звернулася до Миколи Апухтіна восени 2016 року, а рішення по цій справі було винесено влітку 2018-го. Суд задовольнив позов і визнав розпорядження Великобурлуцької райдержадміністрації про надання земельної ділянки іншій особі протиправним.  

«Я надзвичайно вдячна Миколі Івановичу Апухтіну! Він провів колосальну роботу, перелопатив купу документів – і таки домігся справедливості! Без Миколи Івановича я б ніколи не отримала такий результат, навіть не наважилася би судитися. Це справжній професіонал, який має величезний досвід і досконало знає свою справу», - каже Ольга Журавко.

Завдяки позитивному рішенню суду більше немає перешкод, які б завадили Ользі Іванівні зареєструвати успадковану земельну ділянку на своє ім’я. Тепер жінці необхідно звернутися до відповідного органу та довести справу до кінця.   

Нагадаємо, громадські юридичні приймальні Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області працюють у Великобурлуцькому, Близнюківському, Первомайському, Валківському та Балаклійському районах. Первинна правова допомога надається безкоштовно всім бажаючим.