Юрист Фонду провела виїзний прийом населення у Петрівському

07.05.2018
Юрист Фонду провела виїзний прийом населення у Петрівському

Як оформити спадщину? Що необхідно для перерахунку пенсії? Як добитися виплати аліментів? Відповіді на ці та інші питання мешканці села Петрівське Балаклійського району отримали під час виїзної юридичної консультації, організованої Благодійним фондом соціального розвитку Харківської області.

Балаклійщина – один з шести районів, в яких працюють громадські юридичні приймальні Фонду, де людям безкоштовно надається первинна правова допомога. Консультацію можна отримати як безпосередньо у приймальні, так і в ході виїзного прийому населення. Співробітниця юридичної приймальні Фонду у Балаклійському районі Марина Журава проводить виїзні прийоми два-три рази на місяць. Цього разу юрист завітала до села Петрівське та поспілкувалася з місцевими мешканцями, які мають питання правового характеру.

«Одна жінка прийшла – їй треба оформити право власності на земельну ділянку. Строки вже минули, і тепер це можна зробити лише в судовому порядку. Я пояснила, які документи необхідно зібрати, куди саме звертатися. Ще одна жінка питала про порядок оформлення спадщини. Її чоловік помер 4 роки тому, і вона думала, що доведеться приймати спадщину через суд. Але я пояснила, що у цьому немає потреби, оскільки вона є прямим спадкоємцем, у неї спільний з покійним чоловіком адрес реєстрації та проживання, тому треба просто звернутися до нотаріуса», - розповідає Марина Журава.

Ще були питання про перерахунок мінімальної пенсії, про стягнення аліментів з боржника, про оформлення матеріальної допомоги – усього юрист проконсультувала п’ятьох людей. Також вона нагадала, що у Балаклії на вулиці Соборній, 96 працює громадська юридична приймальня Фонду, і залишила номер телефону для довідок: +38 (050) 208-84-72. Тепер у разі виникнення додаткових питань жителі Петрівського знають, куди звертатися по безкоштовну правову допомогу.

Нагадаємо, громадські юридичні приймальні Фонду є також у Первомайському, Барвінківському, Валківському, Близнюківському, Великобурлуцькому районах Харківської області.