Юристи Фонду допомагають жителям Харківщини у правових питаннях

07.05.2019
Юристи Фонду допомагають жителям Харківщини у правових питаннях

Консультанти громадських юридичних приймалень, створених Благодійним фондом соціального розвитку Харківської області, продовжують надавати безкоштовну правову допомогу населенню. Щомісяця юристи обслуговують по кілька десятків людей.

Кожне третє питання, з яким жителі Харківщини приходять до юридичних приймалень, стосується аліментів. Хтось цікавиться порядком їх призначення, комусь потрібна порада, як діяти у разі несплати, а дехто просить роз’яснень щодо правових процедур, які дотично пов’язані з цим видом виплат. Одна з таких процедур – отримання дозволу на виїзд дитини за кордон. Раніше для розлучених пар це було неабияке випробування: якщо один з батьків не давав згоду на зарубіжну подорож, інший був змушений позиватися до суду. Та завдяки змінам, що були внесені до Сімейного кодексу торік, процедура значно спростилася. Зокрема, згода на виїзд дитини за кордон не потрібна, якщо батько або матір не сплачує аліменти понад чотири місяці.

«Наведу приклад з практики: за консультацією до мене звернулася жінка, яка хотіла поїхати зі своєю 10-річною донькою в гості до родичів в Італію. Проблема була у тому, що колишній чоловік відмовився дати згоду на виїзд дитини за кордон, - розповідає Марина Журава, консультант громадської юридичної приймальні Фонду у Балаклійському районі. - Розпитавши жінку, я з’ясувала, що вони розлучені вже два роки – і весь цей час батько аліменти не платив. Тож я порекомендувала взяти у виконавчій службі довідку про несплату аліментів, і з цією довідкою жінка та її донька благополучно перетнули кордон. Зараз вони знаходяться в Італії».                     

Юристи Фонду надають безкоштовні консультації з будь-яких правових питань. У громадських юридичних приймальнях можна дізнатися про останні зміни у законодавстві, а також отримати роз’яснення та допомогу в складанні офіційних звернень, скарг, заяв, інших документів. Нагадаємо, наразі такі приймальні працюють у Первомайському, Великобурлуцькому, Близнюківському, Валківському та Балаклійському районах. Ось їх адреси та номери телефонів:

м. Балаклія, вул. Соборна, буд. 96. Телефон: 050-208-84-72.

м. Первомайський, вул. Бугайченка, буд. 36, офіс № 21. Телефон: 095-179-62-41.

м. Валки, вул. Стадіонна, буд. 4, кімната № 2. Телефон: 050-838-64-95.

смт Близнюки, вул. Незалежності, буд. 7-А. Телефон:  050-532-49-31.

смт Великий Бурлук, вул. Центральна, 22. Телефон: 095-693-59-36.