Юристи Фонду проводять виїзні консультації у селах

17.03.2017
Юристи Фонду проводять виїзні консультації у селах

 

Безкоштовна правова допомога для жителів глибинки: за рік майже тисяча селян взяла участь у благодійній програмі «Юридичні консультації». Програма діє на території шести районів Харківщини – Близнюківського, Первомайського, Барвінківського, Валківського, Балаклійського та Великобурлуцького.

Саме в цих районах весною-літом минулого року було відкрито громадські юридичні приймальні Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області, де людям надається первинна правова допомога. Отримати безкоштовну консультацію можна не лише у приймальні, але й під час виїзних прийомів населення. Мінімум два рази на тиждень кожен юрист консультує мешканців якогось села – зазвичай зустріч проходить у приміщенні сільської ради.

«У процесі роботи наших приймалень ми дійшли висновку, що необхідно змістити акцент у бік сільської місцевості, де потреба у правовій допомозі найбільш висока. У селах зазвичай немає юристів, і місцевим жителям доводиться їздити до райцентру. А не всі мають на це час та гроші, не всім дозволяє здоров’я. Тому зараз у пріоритеті саме виїзні консультації», - зауважує голова правління Фонду соціального розвитку Євген Шаповал.

За спостереженнями юристів, останнім часом правова грамотність сільського населення почала потроху зростати. Люди намагаються аналізувати інформацію, відстежувати законодавчі зміни, особливо в сфері земельних відносин і сільського господарства. Однак закони змінюються так часто і містять так багато суперечливих моментів, що без допомоги юриста розібратися у ситуації вкрай важко.     

«Часто людина каже: ось я знайшов в Інтернеті закон, прочитав, але нічого не зрозумів – поясніть, будь ласка, - розповідає консультант юридичної приймальні Фонду у Барвінківському районі Андрій Пархоменко.  - У селах найчастіше питають про землю. Особливо питань побільшало, коли пішли чутки про можливе зняття мораторію на продаж землі – усі хочуть знати, чи можна вже її продавати. Також дуже багато звернень щодо оформлення спадщини, порядку отримання житлової субсидії».

Графіки виїзних консультацій складаються щомісяця таким чином, щоб охопити якомога більше сіл у кожному районі. Дати виїздів обов’язково узгоджуються з сільськими радами. Щоб дізнатися, коли у тому чи іншому селі відбудеться виїзне консультування, треба звернутися безпосередньо до сільради або зателефонувати до юридичної приймальні Фонду.

Ось номера телефонів, за якими можна зв’язатися з нашими юристами:

Балаклійський район

095-424-81-36

Барвінківський район

050-325-49-37

Близнюківський район

050-532-49-31

Валківський район

050-838-64-95

Великобурлуцький район

095-693-59-36

Первомайський район

095-179-62-41