За підтримки Фонду на Валківщині оновлюють водогін

03.08.2017
За підтримки Фонду на Валківщині оновлюють водогін

 

250 метрів водопровідних труб буде замінено на нові у трьох населених пунктах Валківського району – Новому Мерчику, Старому Мерчику та Валках. Кошти на реалізацію міні-проекту, ініційованого КП «Вода», надійшли з обласного й місцевих бюджетів та від Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області.

Зношеність водогінних мереж на Валківщині – катастрофічна. Більшість труб відслужила вже два, а то й три належні строки і потребує обов’язкової заміни. Місцеві комунальники вирішили почати з малого та  реконструювати найбільш проблемні ділянки. Зокрема, у Валках буде замінено труби на водозаборі, у Новому Мерчику – в місці, де вода підводиться до школи, а у Старому Мерчику буде оновлено частину водогону на одній з сільських вулиць. Щоб отримати кошти на проведення робіт, спеціалісти КП «Вода» розробили відповідний міні-проект та подали його на конкурс «Разом у майбутнє». І цей міні-проект переміг!

«Це для нас абсолютно новий досвід, ми вперше взяли участь в обласному конкурсі міні-проектів. Але це було необхідно, щоб показати людям, що оновити водогін можливо. Треба буде міняти труби кожен рік, поступово, бо грошей не вистачає, але з чогось треба починати.  Ось ми почали з трьох населених пунктів – усього буде замінено 250 метрів труб», - розповідає Валерій Бушнов, директор КП «Вода» Валківської районної ради.

Вартість реалізації міні-проекту – майже 150 тисяч гривень. Субвенція з обласного бюджету склала трохи більше 74 тисяч, ще близько 64 тисяч було виділено з місцевих бюджетів Валок, Нового і Старого Мерчиків. Щоправда, КП «Вода» могло й не отримати субвенції: за умовами конкурсу ініціатор проекту має сплатити мінімум 5 % його вартості, а у підприємства грошей на це не було. Внесок за комунальників – 10 тисяч гривень – зробив Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області.

«Ми розуміємо, наскільки важливе для жителів Валківщини стабільне водопостачання. У цій ситуації Фонд виступив партнером КП «Вода» та підтримав його гарну ініціативу. Нехай реалізація цього міні-проекту стане початком масштабного оновлення всього водогону», - зазначає голова правління Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області Євген Шаповал.    

Роботи з заміни труб вже розпочато: зараз комунальники працюють на водозаборі у Валках. Після цього пластикові труби буде укладено у Старому Мерчику, останній на черзі – Новий Мерчик. Директор КП «Вода» Валерій Бушнов прогнозує, що роботи завершаться у вересні.