За перемогу у конкурсі нагороджено школярів Первомайщини

19.05.2018
За перемогу у конкурсі нагороджено школярів Первомайщини

Майже тридцять учнів з Первомайщини стали призерами конкурсу творів «Майбутнє моєї громади», організатором якого є Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області. Всі переможці отримали дипломи і цінні подарунки.      

Конкурс проводився окремо у Первомайському районі та у місті Первомайському, тому церемоній нагородження було дві. Відповідно, і призів благодійники роздали вдвічі більше. Нагородження авторів кращих творів у Первомайському районі відбулося в рамках фестивалю обдарованих школярів «Паростки майбуття», на якому щороку вшановують переможців різноманітних конкурсів, олімпіад, спортивних змагань.   

«Другий рік поспіль ми відзначаємо цей захід спільно з Фондом соціального розвитку Харківської області та особисто його головою Валерієм Івановичем Демою. Райдержадміністрація і керівництво Фонду розуміють важливість підтримки молоді і саме тому зробили своїм пріоритетом створення умов для її розвитку. Адже майбутнє країни цілком залежить від вас, від ваших знань, ваших умінь, ваших думок і вчинків», - звернувся до школярів голова Первомайської РДА Володимир Павленко.

«Мине 5-7 років, і ви прийдете на місце тих, хто зараз працює в органах влади, керує бізнесом, і вже на ваші плечі ляже відповідальність за долю рідних громад, району та всієї України. Скоріш за все, на той час нинішні можновладці не встигнуть реалізувати всі ідеї, викладені у ваших творах, тож більшу їх частину виконувати вам. Навчайтесь, готуйтесь, йдіть до своєї мети – я впевнений, що у вас все вийде!», - закликав учнів Валерій Дема, голова Наглядової ради Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області.

Цього року участь у конкурсі творів взяло близько сорока одинадцятикласників Первомайщини. П’ятнадцять з них зайняли призові місця на рівні своїх навчальних закладів і району. Організатори конкурсу тримали інтригу до останнього: ім’я переможця було оголошено в самому фіналі заходу. Перше місце у районі здобула учениця Грушинського НВК Олена Випирайло – від радості дівчина не змогла стримати сліз.        

«Мені хотілося спробувати свої сили у конкурсі, я сподівалася на перемогу, дуже сильно хотіла посісти перше місце. А тут ще й перше місце у районі – я взагалі не очікувала, - ділиться враженнями школярка. - Мене дуже підтримували тато, мама – вони були впевнені, що я виграю, бачили, як я писала твір. Окремо хочу подякувати своїй вчительці української мови та літератури Наталі Володимирівні».

Від міста Первомайського учасників було трохи більше – понад п’ятдесят школярів. Призами за кращі твори конкурсне журі відзначило чотирнадцятьох учнів. Їх нагородження пройшло у камерній і теплій атмосфері в молодіжному хабі «Комора». Переможницею у місті Первомайському стала учениця Первомайської ЗОШ № 5 Єлизавета Чистова.     

«Я думала, що мені дадуть якусь ручку та блокнот і я піду додому, я не очікувала, що займу перше місце у місті, тому для мене це шок, - зізнається дівчина. - Минулого року я теж брала участь у конкурсі творів, але віднеслася до цього не дуже відповідально і нічого не зайняла. А цього року я вирішила віддати цьому всю свою душу, писала твір дуже уважно, і тому надзвичайно приємно, що мене нагородили».

Подарунки отримали не тільки школярі, але й заклади, в яких навчаються переможці. Трьом школам в районі та трьом у місті благодійники передали навчально-розважальну настільну гру «Важниця», надану партнером конкурсу ГО «ЕкспертиЗА Реформ».

Голова Наглядової ради Фонду Валерій Дема запевнив дітей, що, як і торік, найкращі ідеї з їхніх творів будуть зібрані та надруковані окремим виданням. Цю збірку благодійники розповсюджуватимуть серед чиновників, депутатів, працівників органів місцевого самоврядування, щоб ті ознайомилися з пропозиціями школярів і почали їх реалізовувати. Мер Первомайського Микола Бакшеєв вже заявив про готовність виконувати запити молоді.    

«Приємно, що у конкурсних роботах не просто декларуються проблеми, які очевидні, але й пропонуються шляхи їх вирішення. Ваші твори для мене – це інструкція до дій, і я намагатимуся втілити у життя хоча б частину ваших ідей», - пообіцяв дітям міський голова.