За спонсорської підтримки Фонду відбудеться фестиваль «Перлини Слобожанщини»

31.08.2016
За спонсорської підтримки Фонду відбудеться фестиваль «Перлини Слобожанщини»

 

10 вересня у селі Верхній Салтів Вовчанського району вперше пройде історико-археологічний фестиваль «Перлини Слобожанщини», одним зі спонсорів якого є Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області.

Цей захід – унікальна можливість перенестися у далеке минуле, більш ніж на тисячу років тому, коли ці землі населяли войовничі кочівники алани. Вони мали досить розвинену культуру та були добре озброєні: до їхнього арсеналу входили луки, шаблі, клинки, сокири, келепи та списи. Залишки цієї зброї, а також предметів побуту, прикрас археологи у великій кількості знаходять у катакомбних похованнях, що знаходяться поблизу сучасного Верхнього Салтова.

10 вересня кожен бажаючий зможе побувати у цих катакомбах та у прямому сенсі доторкнутися до  минулого. Археологи та історики, які проводитимуть екскурсії, обіцяють розкрити чимало таємниць. Спеціально для фестивалю Харківський історичний музей надав зі свого фонду унікальні артефакти, які широка публіка ще ніколи не бачила. Також на відвідувачів заходу чекають захоплюючі лицарські бої з використанням справжньої зброї, спортивні змагання зі стрільби з луку та метання спису, етноконцерт, ярмарок виробів hand made, майстер-класи зі слобожанських ремесел, кінотеатр просто неба та ще багато чого. Програма буде надзвичайно насиченою і триватиме з десятої ранку до дев’ятої вечора.

Звичайно, проведення такого масштабного заходу потребує залучення чималих коштів. На щастя, з пошуком спонсорів проблем майже не виникло, зазначає один з організаторів фестивалю Наталія Яковлева.

«Першою благодійною організацією, до якої я звернулася по допомогу, був Фонд соціального розвитку Харківської області. І там одразу погодилися допомогти. Фонд надав для фестивалю значну суму – 40 тисяч гривень. Потім з’явилися й інші спонсори. Хтось допомагає фінансово, а хтось – конкретними речами. Наприклад, нам безкоштовно передали деревину для побудування  споруди, яка існувала за часів аланів, а також сіно – з нього ми зробимо місця для сидіння», - розповідає співзасновниця Благодійного фонду «Харків з тобою» Наталія Яковлева.

«Ми живемо на землі, але так мало про неї знаємо! Зараз, дивлячись на мальовничі схили Верхнього Салтова, важко уявити, що багато століть тому тут пасли скот та палили багаття войовничі кочівники. Фестиваль «Перлини Слобожанщини» – це надзвичайна історико-культурна подія, своєрідна машина часу, яка дозволить нам наново відкрити для себе культуру Верхнього Салтова. Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області дуже радий бути причетним до цього заходу. Ми підтримували і будемо надалі підтримувати ініціативи, спрямовані на підвищення культурного та освітнього рівня жителів Харківщини. Впевнений, цей фестиваль змінить уявлення багатьох людей про рідну землю, змусить ще більше цінувати та любити її», - каже голова правління Фонду соціального розвитку Євген Шаповал.

Дістатися до місця проведення фестивалю можна автобусом з автостанції № 3 біля «Кінного ринку» або з автостанції № 7 поблизу метро «Героїв праці». Вартість проїзду стандартна – близько 30 гривень.