За сприяння Фонду замінено вікна у Морозівській школі

14.12.2017
За сприяння Фонду замінено вікна у Морозівській школі

Двадцять два металопластикових вікна і чотири сталевих двері встановили у Морозівській ЗОШ Балаклійського району в рамках міні-проекту «Вікна, двері поміняти – світла і тепла додати». Частину коштів на реалізацію проекту виділив Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області.

Школа у селі Морозівка на Балаклійщині була збудована більше півстоліття тому. Весь цей час будівля не знала капітального ремонту, її двері та вікна давно вичерпали свій ресурс і вкрай потребували заміни. З 2014 року коштом місцевих підприємців у закладі почали поступово міняти старі дерев’яні рами на нові пластикові, а цієї осені роботи з утеплення було повністю завершено.

«Нам залишалося замінити 22 вікна та вхідні двері, і от нарешті ми змогли це зробити, дякуючи в том числі Фонду соціального розвитку Харківської області, - розповідає директор Морозівської школи Ольга Чорнощок. - Звичайно, у закладі стало тепліше. І менше газу ми витрачаємо – у нас своя котельня, хоч і невеличка, є ліміти споживання газу, і вже у цьому місяці відчутно менше йде газу на обігрів школи».

Впровадити енергоефективні заходи вдалося завдяки участі у конкурсі міні-проектів, який щороку проводить Харківська обласна рада. Батьки морозівських школярів об’єдналися в ініціативну групу та розробили власний міні-проект «Вікна, двері поміняти – світла і тепла додати» – і він став одним з переможців конкурсу. Вартість цього проекту склала майже двісті тисяч гривень: 50 % коштів на його реалізацію було виділено з обласного бюджету, 45 % – з районного, 10 тисяч гривень зібрала ініціативна група і ще 10 тисяч надав Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області.

«Ми всі старалися, щоб дітям у цій школі було тепло, світло, щоб з вікон не дуло. Тепер маю до школярів одне прохання – здобувайте знання, - звернувся до учнів голова Балаклійської районної ради Олександр Літвінов. - Хочу сказати окреме «дякую» голові Наглядової ради Фонду соціального розвитку Валерію Івановичу Демі за всебічну підтримку. Разом значно легше реалізовувати такі проекти, коли фінанси складаються і ми отримуємо результат, який маємо сьогодні».

Нагадаємо, цього року Фонд взяв участь у співфінансуванні п’яти міні-проектів у Валківському, Первомайському, Близнюківському, Барвінківському та Балаклійському районах.                      

Фото