За участі Фонду реалізовано проект «Відродження культури»

20.02.2018
За участі Фонду реалізовано проект «Відродження культури»

Близнюківський районний будинок культури розпочав черговий театрально-концертний сезон з новими мікрофонами, проектором, ноутбуком, сценічним освітленням і шторами. Все це – результат реалізації міні-проекту «Відродження культури», що переміг в конкурсі Харківської обласної ради та був втілений у життя за фінансової підтримки Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області.

Сцена Близнюківського будинку культури – це місце, де змінюються епохи, де оживають драматичні та казкові персонажі, де розгортаються захоплюючі сюжети і події. У січні тут при повній залі проходили покази «Сніжної королеви», а в День закоханих відбулася прем’єра сучасної версії вистави «Віват, фараони!», яка також зібрала аншлаг. Та не театром єдиним живе заклад:  на базі будинку культури діє декілька вокальних і танцювальних ансамблів, працюють драматичний і хореографічний гуртки для дітей, а віднедавна – ще й студія брейк-дансу. При такому активному культурному житті неможливо обійтися без сучасного сценічного обладнання, а воно коштує чималих грошей. Тож співробітники закладу розробили міні-проект «Відродження культури», подали його на конкурс «Разом в майбутнє» Харківської обласної ради – і виграли фінансування.

«Ми придбали проектор, повісили його під стелю на сцені і зараз проводимо концерти, вистави – набагато-набагато легше з ним. Ще закупили освітлення, ноутбук, штори для оформлення зала, мікрофони – і підвісні, і сценічні, і гарнітуру. Це велика допомога! Сцена набагато світліша стала, з новими мікрофонами працювати артистам дуже зручно: чи то ти прив’язаний, чи то ти вільно рухаєшся по сцені, можеш спуститися у зал, поспілкуватися з публікою», - радіє обновкам директор Близнюківського районного будинку культури Олександр Капран.

Загальна вартість міні-проекту склала 132 тисячі гривень. Половина цієї суми, як передбачено умовами конкурсу, надійшла з обласного бюджету, а решта – це кошти ініціативної групи, місцевих рад і спонсорів, в тому числі Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області.

«Вже не вперше Фонд приходить на допомогу громаді Близнюківщини та підтримує наші ініціативи. Разом ми реалізували цілий ряд проектів, починаючи від медицини і закінчуючи культурною сферою - зазначає Близнюківський селищний голова Геннадій Король. – Дякуємо Фонду за співпрацю і сподіваємося на її продовження».

У Близнюківському будинку культури вже думають про розробку нового міні-проекту, який дозволив би отримати кошти на переобладнання хореографічного залу. Втім, найзаповітніша мрія – зробити у закладі, якому понад сорок років, капітальний ремонт. Якщо буде обіцяне владою фінансування, ця мрія почне справджуватися вже цього року – в першу чергу планується відновити дах будівлі.