Завдання Фонду - вселити в людей упевненість у своїх силах

26.09.2015
Завдання Фонду - вселити в людей упевненість у своїх силах

 

Про це йшла мова на презентації проекту із створення нових робочих місць на селі в смт Близнюки Харківської області.

Презентація відбулася 24 вересня, щоб розповісти жителям Близнюків про ініціативу Фонду, в місцевий Будинок культури приїхали відразу три члени Наглядової ради БФСР: Валерій Дема, Михайло Ісаков і Сергій Політучий.

У залі зібралися не лише жителі Близнюків, але і активні представники довколишніх сіл.

«Нічого несподіваного в реакції людей немає, швидше це здивування і очікування, оскільки їм незвично, що хтось щось робить в ім'я їх добробуту без якихось вимог натомість. Помітний інтерес з боку селян, задаються питання. Але головний мій висновок: люди не зовсім собі уявляють, що таке підприємницька діяльність, як працюють стосунки між підприємцем і суспільством», - розповідає Сергій Політучий.

Щоб допомогти жителям, фахівці Фонду приїжджатимуть до них упродовж усього подальшого місяця, консультуватимуть і радитимуть.

«Головна мета програми - вселити в людей упевненість у тому, що те місце, де вони живуть, може розвиватися за рахунок їх ідей, їх руками. Вони можуть підіймати село, регіон», - ділиться Михайло Ісаков.

Близнюківський район знаходиться досить далеко від обласного центру, саме тому сюди не заходять інвестиційні структури, тому програма Фонду - мало не єдина реальна можливість розпочати свій бізнес з нуля.

«У нас багато господарств вирощує продукцію, але абсолютно не переробляє її. Вже є пропозиція зі створення комбікормового заводу. Знадобиться недороге устаткування, але для однієї сім'ї - це річний доход, з інвестиціями Фонду запустити такий бізнес буде реально», - повідомляє сільський голова Геннадій Король.

За його словами, в районах є багато сільських господарств, які зможуть замовляти продукт зі своєї сировини, а маючи власний матеріал, можна годувати свійську птицю в період з весни до осені. А розрахуватися вже м'ясом птиці.

«Є люди, які вже працювали в Харкові, в Донецьку на цехах з виробництва металопластикових вікон, а тепер вони повернулися в сільську місцевість і вони хотіли би займатися виробництвом. Також були пропозиції зі створення швацької майстерні, перукарні», - додає Геннадій Король.

Через півтора місяця громаді району будуть представлені усі проекти, а які з них мають бути профінансовані, вирішать самі селяни.