Завдяки Фонду фестиваль Docudays UA завітає до районів Харківщини

29.11.2016
Завдяки Фонду фестиваль Docudays UA завітає до районів Харківщини

Найкращі стрічки XIIІ Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA тепер зможуть подивитися і мешканці області. Ініціює та організовує виїзні покази Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області, який є партнером фестивалю.

На початку листопада цьогорічна фестивальна програма Docudays UA була презентована харків’янам, а вже завтра до цієї кіноподії долучаться ще й жителі області. Вперше за 13 років проведення заходу мандрівний фестиваль завітає до найвіддаленіших районів Харківщини, щоб привернути увагу місцевих мешканців до проблеми дотримання прав людини в Україні, а також познайомити їх з вітчизняним документальним кіно.

Перший показ відбудеться у Балаклійському районі, далі організатори мають намір побувати у Первомайському, Близнюківському, Валківському, Барвінківському та Великобурлуцькому районах. Глядачі зможуть не тільки безкоштовно переглянути фестивальні стрічки, але й поспілкуватися з організаторами Мандрівного фестивалю – відомим правозахисником Юрієм Чумаком та головою правління Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області Євгеном Шаповалом.

«Дуже важливо, щоб це кіно побачили саме мешканці сільської місцевості, адже вони мають обмежений доступ до інформації та залишаються осторонь багатьох процесів, що відбуваються у сучасному суспільстві. Фестиваль Docudays UA – це можливість для них по-іншому подивитися на реальність, дізнатися більше про свої права та навчитися їх відстоювати. Спеціально для Мандрівного фестивалю Фонд придбав мультимедійний проектор, з яким і подорожуватиме районами Харківщини», - каже голова правління Фонду Євген Шаповал.

Завершити показ фестивальних стрічок організатори планують до Міжнародного дня прав людини, який відзначається 10 грудня.

Довідка. Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA проводиться з 2003 року. Спочатку стрічки демонструвалися лише у київських кінотеатрах, але вже за кілька років фестиваль став подорожувати областями України. Програма цьогорічного Мандрівного Docudays UA складається з 51 фільму. Це українські та зарубіжні документальні стрічки, що підіймають актуальні та болючі теми – міграції, війни, зловживання владою, сексуального насильства. Окрім кінопоказів, фестиваль включає в себе низку мистецьких і навчальних заходів – фотовиставку, лекції та тренінги, пітчинг, розвиваючі заняття для дітей, «Живу бібліотеку», а також правозахисну програму.