Завдяки Фонду шкільний автобус на Барвінківщині знову на ходу

09.09.2016
Завдяки Фонду шкільний автобус на Барвінківщині знову на ходу

 

Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області профінансував ремонт шкільного автобусу, який щодня возить на навчання дітлахів з сіл Дмитрівка та Червона Балка  Барвінківського району.  

Нове життя старенького «Богдана». Цей автобус бачив чимало доріг, але останні кілька років його маршрут незмінний: він виїжджає з села Іванівка Друга, забирає у Дмитрівці та Червоній Балці  дітей, відвозить їх до Іванівської Другої школи, а після занять везе учнів додому і вертається в Іванівку Другу. На день виходить близько 70 кілометрів, кожен з яких може стати останнім на шляху. Автобус настільки ненадійний, що водій вже збився з рахунку, скільки разів його ремонтував.  

«Нам дали цей автобус, коли у Дмитрівці закрили школу. Він вже тоді був старий, часто ламався. А якщо немає автобуса, діти пропускають уроки. Бо, наприклад, відстань між Іванівкою Другою та Дмитрівкою перевищує 10 кілометрів. Тож проблему з автобусом треба було вирішувати», - каже сільський голова Іванівки Другої Василь Лірник.

У районному відділі освіти вважають великим везінням той факт, що протягом минулого навчального року старенький «Богдан» жодного разу не зламався посеред дороги. Це передусім заслуга водія, який у вихідні та під час канікул самотужки ремонтував автобус, щоб по буднях він був на ходу. Освітяни вирішили, що більше так ризикувати не можна, і почали шукати кошти на капітальний ремонт транспортного засобу. На прохання про допомогу відгукнулися Фонд соціального розвитку та ремонтне підприємство місцевої агрофірми: перший придбав нові запчастини та шини, а друге безпосередньо здійснило ремонт.

 

«Ми спеціально запланували капітальний ремонт на період літніх канікул, щоб це не позначилося на навчальному процесі. Механіки чаклували над автобусом більше місяця, і тепер він як новий. З першого вересня цей автобус знов возить до школи понад 30 дітей та двох вчителів. Ми щиро дякуємо Фонду і механікам за допомогу – це дуже важлива та добра справа», - зазначає начальник відділу освіти Барвінківської райдержадміністрації Наталія Коптєва.

Загалом на Барвінківщині курсує 10 шкільних автобусів, послугами яких користується майже півтисячі дітей та близько сотні вчителів. Поламка навіть одного транспортного засобу – це зірвані уроки та недоотримані знання. Тому так важливо, щоб всі автобуси були на ходу.