Завдяки Фонду відроджуються сади Валківщини

12.05.2017
Завдяки Фонду відроджуються сади Валківщини

 

Підприємство з вирощування яблук, яке було профінансоване Благодійним фондом соціального розвитку Харківської області, готує свої сади до літнього сезону. Дерева вже обрізані та оброблені препаратами проти шкідників, наразі триває вивіз зрізаного гілля.

Ще два роки тому ці яблуні були занедбані та майже здичавілі, а сьогодні вони вкриті пишними квітами, над якими радісно гудять бджоли. Своїм дивовижним перетворенням дерева завдячують агроному-садоводу Юрію Бабешку, який торік взявся відродити 24 гектари яблуневих садів поблизу села Серпневе Валківського району. Гроші на реалізацію цього проекту чоловіку надав Фонд в рамках програми зі створення нових робочих місць на селі. Адже для догляду за садами були потрібні робітники, яких Юрій Бабешко обрав серед місцевих жителів та офіційно працевлаштував на своєму яблуневому підприємстві. За рік агроному-садоводу і його помічникам вдалося повністю привести дерева до ладу.

«Минулої осені врожай був невеликий, але цієї весни сад задихав. Дерева відгукнулися, немов відчувши турботу, і випустили молоді гілки, на них вже є цвіт. Навіть зараз можу сказати, що восени доведеться залучати нових людей на сезонні роботи, бо рук напевно не вистачить – врожай буде гідний», - каже Юрій Бабешко.

Поки з 24 гектарів саду ожило 16 гектарів – саме ці дерева і будуть плодоносити. Підприємець вважає це гарним результатом: за технологією на відновлення здичавілих яблунь потрібно мінімум три роки. Тож Юрій Бабешко разом з робітниками продовжує доглядати сади. На сьогодні дерева повністю обрізані та обприскані, лишилося вивезти гілки і ще раз обробити крони засобами від шкідників. Після цього буде проводитися дискування садового ґрунту.      

«Ми сьогодні ознайомилися з ходом реалізації проекту «Яблуневий сад», який було профінансовано минулого року. Бачимо, що люди не сидять без діла, проведена колосальна робота – дерева виглядають доглянутими, інтенсивно цвітуть, - зазначає голова правління Фонду Євген Шаповал. - Традиційно Валківщина славиться своїми садами, і підтримуючи такі проекти, Фонд помножує славу цього району».

У садах, якими опікується Юрій Бабешко, ростуть переважно дерева сортів Кортланд і Спартан. Яблука цих сортів мають гарний смак та довго зберігаються.