Жителі Малого Бурлука: «Спасибі Фонду за турботу про людей!»

17.10.2017
Жителі Малого Бурлука: «Спасибі Фонду за турботу про людей!»

 

Виїзна медична бригада Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області провела медогляд у селі Малий Бурлук Великобурлуцького району. Невропатолог, окуліст, кардіолог, лікар ультразвукової діагностики та гінеколог безкоштовно обстежили і проконсультували кілька десятків селян.

У Малому Бурлуці медики Фонду – бажані гості. Хоча це невеличке село і знаходиться відносно недалеко від райцентру, для багатьох його жителів висококваліфікована медична допомога є недоступною. У місцевому фельдшерському пункті селян обслуговують фельдшер і медсестра, за потреби до Малого Бурлука приїжджає сімейний лікар. Проконсультуватися зі спеціалістами вузького профілю можна тільки у райцентрі, однак дістатися до нього не так просто.   

«Автобусне сполучення дуже погане, усього два рази на тиждень автобус до районного центру ходить – у вівторок і четвер, - розповідає Олександр Рубіжанський, завідуючий ФП села Малий Бурлук. – Тому такі виїзні медогляди, які проводить благодійний фонд, дуже потрібні. Одне діло для бабусі найняти машину, щоб доїхати до Великого Бурлука, і зовсім інше – пройти кілька метрів до фельдшерського пункту, де її приймуть висококваліфіковані лікарі з Харкова. Тим більше, що у районній лікарні зараз немає УЗД-апарату, а медбригада Фонду таким обладнанням забезпечена».

Окрім УЗД-апарату, лікарі привезли з собою сучасний кардіограф, глюкометр для миттєвого визначення рівня цукру у крові, а також прилади для вимірювання внутрішньоочного й артеріального тиску. Завдяки цьому селяни змогли пройти комплексне медичне обстеження практично на дому, не виїжджаючи за межі Малого Бурлука.  

Місцева жителька Надія Кощей – колишній медик, тож роботу лікарів-волонтерів оцінює особливо прискіпливо. Жінка вже другий рік поспіль приходить на благодійний медогляд, організований Фондом, і зазначає, що враження від прийому виключно позитивні. За словами Надії Борисівни, з її «букетом» хронічних хвороб такі обстеження просто обов’язкові.

«Я  вважаю, що якісно, добре працюють лікарі Фонду, ми, селяни, їхню роботу схвалюємо. Це дуже добре, що проводиться таке обстеження населення. Велике спасибі Фонду за турботу про людей!», - каже пенсіонерка.

В ході благодійного медогляду у Малому Бурлуці лікарі проконсультували понад два десятки селян. На щастя, обійшлося без неприємних несподіванок: рівень цукру у людей в нормі, ніяких первинних діагнозів встановлено не було. Тільки одну жінку кардіолог направила на стаціонарне лікування до Великобурлуцької районної лікарні – маючи проблеми з серцем, пацієнтка не приймала ліки, через що її стан суттєво погіршився.     

«Не все залежить від лікарів. Наша задача – вчасно виявити захворювання та надати рекомендації щодо лікування, а далі вже справа за пацієнтом. Багато хто з селян дбає про своє здоров’я, виконує всі призначення – і при повторному обстеженні ми бачимо покращення», - зазначає бригадир першої медичної бригади Фонду Ірина Кузнецова.

Нагадаємо, профілактичне обстеження сільського населення здійснюється в рамках благодійної  програми Фонду «Медицина Харківщини для людей», яка діє по всій області з липня 2015 року.