Жителі Огульців: «Ми дуже задоволені лікарями Фонду»

10.07.2017
Жителі Огульців:  «Ми дуже задоволені лікарями Фонду»

 

Медичні бригади Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області продовжують безкоштовно консультувати жителів сільської місцевості. У селі Огульці Валківського району лікарі оглянули понад півсотні людей, а одному з селян викликали швидку через загрозливий для життя стан здоров’я.  

До Огульців медики Фонду завітали вже втретє – благодійні медогляди проводяться у селі раз на рік. Консультації місцевим жителям надавали кардіолог, окуліст, невропатолог, лікар ультразвукової діагностики та гінеколог. Також усі бажаючі могли зробити ЕКГ, пройти ультразвукове дослідження, здати кров на цукор – і одразу ж дізнатися результат.

«Це дуже добре, коли приїжджають до нас у село лікарі. Не треба довго стояти у черзі, не треба ні за що платити, на дорогу витрачати гроші – ти прийшов, тобі приділили увагу, пояснили все, - каже жителька Огульців Тая Капанадзе. - Ми дуже задоволені: прийом гарний, лікарі уважні, ввічливі. Я кожного року приходжу на благодійні медогляди, оце вже третій раз».

«Дорого нам, пенсіонерам, до Харкова або Валок у лікарню їздити, - зауважує мешканка села Тетяна Заличевська. - На маршрутку пільги відмінили, а до електрички далеко йти. Дуже зручно, що лікарі самі до нас приїжджають».

Пенсіонерка Ольга Кириєнко тривалий час страждає від болю у нозі. До лікарів скромна жінка не зверталася, бо вважала, що то через старість. Однак з часом біль став просто нестерпним, тож пенсіонерка скористалася нагодою та прийшла на благодійний медогляд, щоб порадитися зі спеціалістом. Невропатолог Ольгу Іванівну обнадіяв:  її проблему можна вирішити.

«Це лікується. Найпростіший спосіб – укол протизапального гормонального препарату у місце розростання сухожилля. Також дуже важливо, щоб взуття було зручним, тому моя основна рекомендація – придбати ортопедичні устілки. Треба розвантажити сухожилля. Біль якщо не повністю мине, то суттєво зменшиться», - запевняє спеціаліст.

А ось для Миколи Яковича висновок медиків виявився невтішним: рівень цукру у його крові показав, що чоловіку загрожує гіперглікемічна кома. Пенсіонер давно відчував, що з ним щось не так, але звернутися до лікарів наважився тільки зараз. І якраз вчасно, наголошує кардіолог Оксана Олександрівна: ще кілька днів – і чоловік втратив би свідомість та впав у кому. У такій ситуації вихід один – термінова госпіталізація, тому медики Фонду викликали Миколі Яковичу швидку й умовили лягти у лікарню.

«Бездіяти тут не можна – цукор у крові сам по собі не знизиться. А так чоловіка у лікарні прокапають, знімуть симптоми, призначать йому діабетичні препарати. Тобто фактично цей чоловік діабетик, просто він про це не знав», - констатує кардіолог.

В Огульцях медбригада Фонду надала населенню 290 медичних послуг, усього ж станом на початок липня жителі Валківського району отримали більше трьох тисяч медичних послуг. Безкоштовні медогляди проводяться в рамках програми «Медицина Харківщини для людей», яку благодійники реалізують вже третій рік.

«Сільське населення має обмежений доступ до якісної медицини. Наш Фонд прагне змінити ситуацію на краще, надати жителям Валківщини та інших районів області можливість безкоштовно пройти обстеження, проконсультуватися з висококваліфікованими спеціалістами. Адже якщо хвороба виявлена вчасно, це значно підвищує шанси на одужання», - каже Євген Шаповал, голова правління Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області

Лікарі вкотре закликають селян не махати рукою на своє здоров’я та хоча б раз на рік проходити профілактичний медогляд. Це дозволяє уникнути багатьох ускладнень, а інколи – навіть зберегти життя.