Жителі Вовчанщини: «Приїзд лікарів – це для нас щастя!»

23.05.2017
Жителі Вовчанщини: «Приїзд лікарів – це для нас щастя!»

 

Медична бригада Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області побувала у Миколаївці – одному з найвіддаленіших сіл Вовчанського району. Місцевих жителів оглянули кардіолог, окуліст, гінеколог, лікар ультразвукової діагностики та невропатолог. Загалом селянам було надано 226 медичних послуг.

Анатолій Сидоренко – корінний мешканець Миколаївки. Він не просто прожив тут усе життя, він тут народився – у далекому  1947 році в селі був і пологовий будинок, і хірургія, і терапевтичне відділення. Сьогодні від усього цього лишилася тільки амбулаторія сімейної медицини, у якій працюють дві медсестри і санітарка. Раз на місяць сюди приїжджає сімейний лікар, а щоб проконсультуватися зі спеціалістом вузького профілю, треба їхати у Вовчанськ до районної лікарні. Та часто буває, що їхати просто нема на чому.

«Дороги погані, автобус постійно ламається – ось вже тиждень до нас не ходить, - жаліється завідуюча Миколаївською амбулаторією Юлія Ступа. - Тому такі виїзні медогляди дуже допомагають. Адже людям нікуди не треба їхати, лікарі їх на місці оглядають. Завдяки цьому отримати консультацію спеціаліста можуть навіть ті, кому здоров’я не дозволяє поїхати у Вовчанськ».

Медбригада Фонду привезла з собою сучасне медичне обладнання, тож селяни мали змогу безкоштовно пройти ультразвукове дослідження, виміряти артеріальний і  внутрішньоочний тиск, зняти електрокардіограму, визначити рівень цукру у крові. Найбільші черги вишукалися до кардіолога та лікаря УЗД – обидва спеціалісти прийняли по три десятки людей. На благодійний медогляд завітали не тільки миколаївці, але й мешканці сусідніх сіл.    

«Це для нас щастя, що лікарі приїхали. Я на ультразвуковому дослідженні був, у окуліста – все на вищому рівні, дуже приємні лікарі, уважні, вміють з пацієнтами розмовляти. Це дуже зручно: прийшов, тебе перевірили, поставилися по-людськи.  А якби я зараз поїхав у район, то за цілий день би не впорався», - ділиться враженнями Валерій Івченко, житель села Варварівка. 

Медичний огляд минув без неприємних несподіванок: лікарі не виявили у місцевого населення жодної серйозної патології.  Занепокоєння спеціалістів викликав лише один пацієнт, який прийшов на прийом із підвищеною температурою та хрипами у легенях. Запідозривши пневмонію, лікарі запропонували викликати йому швидку, однак чоловік відмовився від госпіталізації. Решта пацієнтів була проконсультована щодо хронічних або викликаних віковими змінами захворювань.   

«Дуже добре, що людей обстежують. Ось я до офтальмолога пішов, бо не знав, які мені окуляри потрібні. Бачу вже погано: читати, на пасіці робити мені важко. Лікар виписала рецепт на окуляри – я тепер їх куплю, буду читати. Тож нехай частіше спеціалісти до нас приїжджають, населення дуже задоволене», - зазначає мешканець Миколаївки Анатолій Сидоренко.

«Дякую лікарям, що до нас приїхали. Тиск у мене дуже високий, треба було перевіритися. Порадили мені лягти у лікарню, але ж село є село – каченят набрали, курчаток набрали, треба господарство доглядати, город полоти, а здоров’я нема. Ну будемо якось лікуватися», - каже жителька Варварівки Уляна Клименко.

Профілактичне обстеження сільського населення здійснюється в рамках програми Фонду «Медицина Харківщини для людей», яка діє по всій області. За два роки роботи медичні бригади провели понад півтисячі медоглядів, надали близько 120 тисяч медичних послуг.