Жителів Близнюківщини обслуговуватиме високотехнологічна швидка

03.02.2017
Жителів Близнюківщини обслуговуватиме високотехнологічна швидка

Ще один район Харківської області – Близнюківський – отримав надсучасний реанімобіль, придбаний для України канадськими доброчинцями. Ключі, реєстраційні документи і саму машину передали районній лікарні представники Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області.

Водій Близнюківської ЦРЛ Олександр Рябоконь навіть уявити не міг, що після 26 років роботи на стареньких УАЗах та РАФах пересяде за кермо високотехнологічного канадського реанімобіля. Ця машина здатна проїхати по сільському бездоріжжю без жодної шкоди для пацієнта: у салоні продумана кожна деталь. Тут є спеціальні носилки, обладнання для надання первинної екстреної допомоги та початкових реанімаційних заходів, є навіть дефібрилятор. Автомобіль пристосований для перевезення як дорослих, так і дітей – для Близнюківської районної лікарні це вкрай важливо.

«У нас збережене пологове відділення, так що бувають випадки, коли треба дитину транспортувати до Харкова – і новонароджену, і трішки старшого віку. Буває, що й вагітну до обласного центру потрібно відвезти. Кожного тижня випадок якийсь є, коли необхідна третинна медична допомога – найчастіше це інсульти, інфаркти», - розповідає головний лікар Близнюківської ЦРЛ Лариса Полікова.

Завдяки реанімобілю госпіталізація важкого хворого до Харкова більше не проблема. Щоб Близнюківщина отримала таку машину,  чимало зусиль доклав Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області. Його представники провели плідні перемовини з канадцями і переконали їх у тому, що саме цей район повинен мати подібний спецтранспорт.

«В екстрених ситуаціях дуже важливо, щоб медична допомога була надана протягом першої години. І ця машина має все для цього необхідне – швидкість, обладнання, медикаменти. Передача канадського реанімобілю Близнюківському району – це черговий крок Фонду з підтримки медицини в Харківській області», - зазначає голова Наглядової ради Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області Валерій Дема.

«Близнюківський район – великий по площі та один з найвіддаленіших від обласного центру. А зараз він ще й прифронтовий, бо межує з Донецькою областю, і досить велика частка переселенців залишається в нашому районі. Впевнений, що завдяки реанімобілю на Близнюківщині буде врятовано не одне життя», - каже координатор Фонду у Близнюківському районі Андрій Воронкін.

Благодійники підписали з Близнюківською районною лікарнею меморандум щодо подальшої співпраці. Зокрема, Фонд буде допомагати з утриманням спецавтомобілю – купуватиме розхідні матеріали та медикаменти, паливо. Також продовжиться реалізація благодійної програми «Медицина Харківщини для людей», в рамках якої у селах Близнюківського району будуть проводитися безкоштовні медогляди населення. Саме за цю програму очільники Фонду отримали від керівництва району та районного центру почесні грамоти. Такі ж грамоти було передано канадським благодійникам – за подарований реанімобіль.

«Для громади Близнюківського району це безцінний подарунок, адже він допоможе вберегти життя багатьом людям. Ми дуже вдячні всім, хто зробив можливим передачу цього автомобілю нашій районній лікарні. Гадаю, за потреби він надаватиме медичну допомогу і жителям сусідньої Лозівщини», - зазначає Близнюківський селищний голова Геннадій Король.

Усього Канада подарувала Україні десять реанімобілів, чотири з яких було виділено для Харківської області. Канадські машини вже отримали районні лікарні Первомайщини та Барвінківщини, наступного тижня запланована передача спецтранспорту Валківській ЦРЛ.

Фото