Жителям Нової Олександрівки надано більше 340 медичних послуг

08.06.2018
Жителям Нової Олександрівки надано більше 340 медичних послуг

Щотижня мобільні медичні бригади Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області вирушають до віддалених куточків регіону та безкоштовно обстежують сільських мешканців. Один з останніх виїздів лікарі-волонтери здійснили до села Нова Олександрівка Великобурлуцького району. Під час благодійного медогляду місцевому населенню було надано 343 медичні послуги.

Новоолександрівський фельдшерсько-акушерський пункт – це дві кімнати у приміщенні сільської ради. Сімейний лікар приїжджає сюди рідко, а самим селянам, особливо пенсійного віку, вибратися до районної лікарні досить важко. Щоб сісти на автобус, треба пройти пішки майже два кілометри до траси, бо безпосередньо до Нової Олександрівки транспорт не ходить. Тому місцеві жителі завжди раді приїзду лікарів Фонду: на благодійні медогляди збирається ледь не все село.

«Люди дуже чекають на докторів! Завжди гарні спеціалісти приїжджають – вони нам дуже подобаються, - розповідає завідуюча Новоолександрівським ФАПом Ірина Булгакова. – Не кожен селянин може до районної лікарні дістатися, а якщо і доїде – там великі черги, ніяк не встигнеш всі аналізи здати, різних спеціалістів пройти. Тому нам дуже добре, коли лікарі Фонду приїжджають у село».

Мешканка Нової Олександрівки Людмила щороку приходить на виїзні медогляди, організовані Фондом. Жінка має хронічні захворювання, які потребують постійного нагляду та контролю, тому вона дуже цінує можливість проконсультуватися з висококваліфікованими спеціалістами у рідному селі.    

«Я гіпертонік, на обліку перебуваю, крапельниці мені роблять регулярно, пігулки безкоштовно видають. Тож мені важливо потрапити на огляд до кардіолога, невропатолога, оскільки у мене були проблеми зі спиною – операцію робили на хребті. І до гінеколога обов’язково йду на прийом, роблю УЗД. Спеціалісти Фонду дають дієві рекомендації – завдяки їм я дійсно почуваюся краще», - зазначає місцева мешканка Людмила

Хронічні захворювання є майже у всіх селян – і не тільки похилого віку,  констатують лікарі Фонду. У багатьох домогосподарствах Нової Олександрівки тримають корів, догляд за якими у прямому сенсі забирає сили та здоров’я місцевих жінок. Практично кожну доярку турбує грудний остеохондроз, оніміння верхніх кінцівок, а від важкої праці на землі селяни мають ще й проблеми з ногами, зокрема варикозне розширення вен. Під час медогляду в однієї з мешканок Нової Олександрівки було виявлено і значно серйознішу патологію.

«Зі скаргами на погане самопочуття звернулася жінка 1962 року народження, яка розповіла, що регулярно приймає ліки для серця, що раніше їй видалили частину щитовидної залози. Клінічні симптоми мене насторожили, і я запропонувала зробити УЗД щитовидки. На жаль, з’ясувалося, що хвороба повернулася – дослідження показало наявність вузлів. Жінці було рекомендовано пройти спеціалізоване обстеження в обласній лікарні та проконсультуватися з ендокринологом», - розповідає кардіолог Олена Володимирівна.          

Медбригада Фонду працювала у селі, поки не були обстежені всі охочі. Послугами лікарів скористалося більше сорока людей – вони щиро дякували спеціалістам за увагу та запрошували приїжджати до Нової Олександрівки ще.