Жителям Харківщини надано майже 7 тисяч безкоштовних медичних послуг

08.08.2019
Жителям Харківщини надано майже 7 тисяч безкоштовних медичних послуг

Підбиваємо підсумки роботи програми «Медицина Харківщини для людей» у травні-липні. Лікарі Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області об’їздили за цей час 26 віддалених сіл та надали їх жителям 6773 медичні послуги. Профілактичні огляди проводилися безкоштовно для всіх бажаючих.

У липні цього року виповнилося рівно чотири роки, як стартувала благодійна програма «Медицина Харківщини для людей». Це був пілотний проект Фонду, який став найбільш успішним і затребуваним серед селян – і залишається таким наразі. Свідчення цього – десятки людей, які приходять на кожен профілактичний огляд, організований благодійниками. Близько третини пацієнтів передбачливо захоплюють з собою результати попередніх досліджень, щоб лікарі могли простежити динаміку стану їх здоров’я та надати актуальні рекомендації.

«В цьому році до нас приходило багато людей з минулорічними кардіограмами, після курсів лікування. Загальне враження таке: селяни більш обстежені, намагаються слідкувати за своїм здоров’ям, виконувати рекомендації наших докторів. Хоча це не так легко зробити, бо в багатьох селах немає аптек, автобусне сполучення з районним центром відсутнє, - розповідає бригадир першої медичної бригади Фонду Ірина Кузнєцова. – Під час виїзних медоглядів було й кілька екстрених випадків, коли на прийом приходили люди в передінфарктному стані або з ознаками інсульту, із вкрай високим рівнем цукру в крові. Ми викликали їм швидку та направляли до  стаціонару».  

Втім, більшість селян зверталися до лікарів Фонду з приводу хронічних хвороб. За спостереженнями медиків, найбільш розповсюдженими є гіпертонія, різноманітні серцеві захворювання, катаракта. Це хвороби, що потребують постійного контролю – і завдяки благодійним медоглядам селяни мають такий контроль з боку висококваліфікованих лікарів.

«Це наші янголи-охоронці, приходимо до лікарів Фонду кожен рік! Завжди чекаємо, коли вони приїдуть, бо це дуже хороші харківські спеціалісти: і кардіолог, і УЗД, і окуліст, і невропатолог, і гінеколог. Дуже зручно, що лікарі самі в село приїжджають, та ще й консультують безкоштовно! Для нас, пенсіонерів, це велика допомога. Дякую лікарям і Фонду за увагу до села, до літніх людей!», - каже жителька села Високопілля Валківського району Галина Василівна.

У серпні медичні бригади Фонду пішли на канікули, але вже з вересня лікарі відновлять свою роботу в сільській місцевості.

«Зараз, коли набирає обертів медична реформа, програма «Медицина Харківщини для людей» ще більш актуальна. Адже вона дозволяє підсилити первинну ланку медичної допомоги на селі, надає підтримку там, де недопрацьовує державна система. Благодійні медогляди давно довели свою ефективність, тому Фонд проводитиме їх і надалі», - запевняє голова правління Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області Євген Шаповал.