Жителям Харківщини надаються консультації щодо субсидій

27.11.2018
Жителям Харківщини надаються консультації щодо субсидій

Після початку опалювального сезону до юридичних приймалень Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області звертається все більше людей, якім потрібна консультація щодо оформлення житлової субсидії. Юристи Фонду розповідають селянам про останні законодавчі зміни та допомагають розібратися, чи є в них підстави для отримання державної допомоги.

Віра Павлівна, яка мешкає у селі Яковенкове Балаклійського району, з тривогою чекає на рахунок за використаний у листопаді газ. Оплатити його вона навряд чи зможе, бо не отримує ані пенсію, ані зарплатню. Жінці трохи за п’ятдесят, вона безробітна, виживає завдяки домашньому господарству – тримає свиней і курей, вирощує городину. У минулі роки Віру Павлівну виручала субсидія, однак цієї весни її було скасовано – через ухвалену Кабміном постанову № 329. Щоб дізнатися, чи можна поновити державну допомогу, жінка звернулася за консультацією до юридичної приймальні Фонду в Балаклії.

«У жовтні до постанови КМУ № 329 було внесено зміни, які пом’якшили вимоги до потенційних отримувачів субсидії. Зокрема, безробітним у сільській місцевості може бути призначена державна допомога – таке рішення приймає комісія з питань призначення житлових субсидій. Наприклад, якщо людина не працює через складні життєві обставини, тривалу хворобу, - розповідає Марина Журава, консультант юридичної приймальні Фонду у Балаклійському районі. - Це якраз випадок Віри Павлівни, адже у неї був складний перелам руки, вона кілька місяців ходила з гіпсом. Я порадила жінці подати до управління соцзахисту населення заяву з проханням, щоб її ситуацію розглянула комісія з питань призначення субсидій».    

У більшості випадків такі комісії приймають рішення на користь заявника, каже зі свого досвіду консультант юридичної приймальні Фонду у Первомайському районі Віталій Дарчич. За його словами, майже кожен другий відвідувач приймальні просить допомоги саме з оформленням житлової субсидії. Якщо людина дійсно має законні підстави для цього, консультант рекомендує не зволікати та добиватися розгляду питання про призначення субсидії відповідною комісією.

Нагадаємо, у юридичних приймальнях Фонду надаються консультації з різних правових питань, від перерахунку пенсії, прийняття спадщини до призначення аліментів. З початку цього року безкоштовну правову допомогу отримали більше тисячі мешканців Харківської області.