«Золотому віку» – особлива увага Фонду

29.09.2016
«Золотому віку» –  особлива увага Фонду

 

Напередодні  Міжнародного дня людей похилого віку, який відзначається 1 жовтня, Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області подарував Первомайському міському терцентру новеньку пральну машинку. Представники Фонду завітали до закладу, щоб особисто вручити презент і привітати підопічних терцентру з їхнім святом.  

Первомайський міський терцентр зараз обслуговує більше 2 тисяч чоловік. Постійно в цьому закладі проживає 36 пенсіонерів, з них 25 – лежачі.  В основному це літні люди , як тут кажуть, «золотого віку»  – старші за 65 років.

93-річна Тетяна Семенівна Удовиченко – найстарша мешканка стаціонару терцентру. Тут вона мешкає вже 2 роки. Жінка відзначає особливу увагу і турботу персоналу.

«Я 36 років пропрацювала медсестрою, тож розумію, що таке працювати з немічними і старими. Годують нас тут смачно, слідкують, щоб білизна була чиста, вчасно її міняють. До того ще й розваги влаштовують – то концерт, то змагання з шахів», - розповідає Тетяна Семенівна.

Кілька місяців тому з нею сталася біда – жінка посковзнулася та зламала стегно. Довгий час була лежачою хворою, але дотримувалася усіх рекомендацій лікарів – і зараз потихеньку встає.

«Лежачим білизну доводиться міняти по кілька разів на день, та і одяг старенькі вже не можуть самі прати. Маємо свою пральню. Та обладнання в ній таке старе, що вже і запчастин на нього не найти. Два місяці тому пральна машина зламалася. Носили білизну додому прати. Коли звернулися до Фонду з проханням допомогти відремонтувати стару техніку, нам запропонували новеньку сучасну машинку. Звичайно, це для нас велика допомога», - розповідає директор закладу Василь Сипко.

У порівнянні з старим пральним агрегатом, якому вже більше 40 років, новенька пральна машинка виглядає як іграшка. Головна праля терцентру Галина Задорожня дуже задоволена заміною.

«За день у нас 20-30 кілограмів прання. Стара машинка білизну не сушила – ми її окремо закладали у сушку, коли літо – то можна вивісити на двір, а зараз вже холодно, тож подарунок Фонду дуже вчасний. До того ж нова машина і продезинфікувати білизну дозволяє», - радіє подарунку Галина Миколаївна.

Крім білизни постійних мешканців тер центру, нова машинка пратиме і для тих, хто живе у власній оселі, але знаходиться під опікою соціальних працівників.

Напередодні Дня людей похилого віку відвідувачі терцентру зібралися у актовій залі. В гості до старих прийшли вихованці і викладачі  дитячої музичної школи з концертом, благодійники з подарунками.

«В Україні в День людей похилого віку відзначають і День ветерана. Більшість тих, хто присутній в цій залі – ветерани праці. Ми вдячні вам за ваш внесок, і хай літа не повернеш, та сьогодні хочеться зігріти ваші долоні і розправити зморшки. Гадаю, наш подарунок – пральна машинка – трохи полегшить  ваше життя», - звернувся до присутніх голова правління Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області Євген Шаповал.

Після концерту мешканці терцентру привітали і працівників, що його обслуговують. Подякували за турботу і благодійників – і влаштували святкове чаювання.