Звертаємося до органів влади: практичні поради

21.04.2017
Звертаємося до органів влади: практичні поради

 

Щоб заява або скарга не залишилася без відповіді, варто знати, як правильно складати офіційні звернення. Ось кілька практичних порад від експерта Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області Олександра Міщана.   

«Якщо потрібен результат, не раджу звертатися до посадовця усно, наприклад, під час особистого прийому або за телефоном. Усне звернення можуть просто не зареєструвати. А значить, може бути складно відстежити його розгляд чи отримати на нього відповідь. 

Шанси «достукатися» до чиновника зростають, якщо скласти письмове звернення. Його можна надіслати поштою або особисто передати до відповідного органу чи установи. Форма звернення вільна, але обов’язково треба вказати:

прізвище, ім’я, по батькові;

місце проживання (місце реєстрації або фактичне місце проживання, на адресу якого ви бажаєте отримати відповідь);

суть заяви, пропозиції, скарги, прохання чи вимоги (в обґрунтування порушеного питання доцільно додавати копії будь-яких документів. В кінці звернення бажано зазначити їх перелік);

підписати звернення та вказати дату.

Щоб зекономити час, можна скласти електронне звернення. Переважна більшість офіційних сайтів органів публічної влади передбачає можливість подання такого звернення безпосередньо на сайті. Також можна надіслати його на електронну адресу установи чи організації. 

Відповідно до закону, звернення розглядаються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження. А ті, що не потребують додаткового вивчення, – не пізніше п’ятнадцяти днів від дня отримання. Якщо за місяць вирішити питання неможливо, керівник відповідного органу встановлює інший термін і повідомляє про це автора звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п’яти днів.

Не варто переживати, якщо ви надіслали звернення не тому посадовцю, який відповідає за вирішення вашого питання, він зобов’язаний в термін не більше п’яти днів переслати звернення відповідному органу чи посадовій особі та повідомити вас про це».