Ідея створення Фонду виникла ще листопаді минулого року. Але ситуація в країні, — дещо віддалили її втілення. Офіційно Фонд було засновано у червні 2015-го. Його створили небайдужі люди, які об'єдналися, щоб змінити ситуацію в країні. Це представники різних суспільно-демократичних організацій Харкова та області, представники бізнесу — люди готові почати діяти в тих напрямках, де недопрацьовує держава, куди «не доходять руки» у влади.

Місія Фонду — здійснення благодійної діяльності, спрямованої на економічний, духовний, інтелектуальний, культурний та особистий розвиток людини та суспільства в цілому.

Позиція Фонду не бездіяти, а об'єднати сили та знання, залучити спеціалістів і допомогти співвітчизникам — дати їм надію і можливість змінити своє життя.

Діяльність Фонду спрямовано на впровадження тих проектів, яких зараз найбільше потребують жителі області: забезпечення доступної медицини, створення нових робочих місць, робота дитячих садків і шкіл та ін.

Це допоможе оживити село, повернути молодь до рідних місць.

 

Проекти Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області 

МЕДИЦИНА ХАРКІВЩИНИ ДЛЯ ЛЮДЕЙ

 • Координатор проекту: БОРОЗДІНА Людмила Іванівна

  МЕТА:

  Надання населенню Харківської області доступу до сучасного медичного діагностичного обслуговування, в першу чергу, соціально незахищеним верствам населення особливо в сільській місцевості.

  На території області розташовано майже 600 сільських медичних установ - ФАПи та сімейні амбулаторії.

  Проект передбачає протягом 2015-2017 років забезпечити можливість того, щоб кожний житель області мав змогу, як мінімум один раз на рік, пройти профілактичний та діагностичний комплексний медичний огляд у профільних спеціалістів. При чому цей огляд повинен проводитись за місцем проживання.

   

  ВИКОНАННЯ ПРОЕКТУ:

  В рамках проекту Фонд сформував бригади медиків-волонтерів з числа провідних фахівців харківських медичних установ.

  Кожну мобільну бригаду Фонд забезпечує спеціальним автомобілем, комплектом медичного діагностичного обладнання та матеріалів, обладнанням для ультразвукової та комп’ютерної діагностики.

  За спеціальним графіком медичні бригади Фонду виїжджають в села і допомагають лікарям ФАПів і амбулаторій сімейної медицини у проведенні діагностичних та профілактичних оглядів жителів.

  Різнобічні обстеження дозволяють виявити захворювання на ранній стадії, а медики-волонтери надають рекомендації щодо подальшого лікування.

  Проект стартував 17 липня 2015 року і продовжується до цього часу.

  27 серпня 2015 року підписано Угоду про соціальне партнерство з Департаментом охорони здоров'я Харківської облдержадміністрації.

 

СТВОРЕННЯ НОВИХ РОБОЧИХ МІСЦЬ НА СЕЛІ

 • Координатор проекту: КІРІК Тамара Миколаївна

 • МЕТА: 

  Створення додаткових робочих місць для населених пунктів області з високим процентом безробіття та в регіонах найбільшої концентрації переселенців та біженців з зони АТО

 • Проект має два принципові напрями: 

  Програма стимулювання самозайнятості та сімейного бізнесу - для забезпечення населення сільської місцевості можливістю ведення власного господарства та повного забезпечення роботою всіх членів родини.

  Програма підтримки підприємств та бізнесу - для створення нових робочих місць або для розширення кількості існуючих робочих місць.  

  Реалізація проекту стартувала з 30 липня 2015 року.

  За 2015 рік було проведено більше 20 сільських «сходів» мешканців населених пунктів в шести районах Харківської області, в яких взяли участь майже півтори тисячі мешканців. Основний акцент проекту було спрямовано на райони, які прилягають до зони проведення АТО (Барвінківський, Близнюківський, Борівський) та на райони з високою кількістю переселенців (Балаклійський, Первомайський, Красноградський, Валківський, Великобурлуцький).

ВИКОНАННЯ ПРОЕКТУ:

 • Здійснено 8 виїздів спеціалістів фонду в райони для надання консультації ініціаторам проектів на місцях.

 • Проведено аналіз 30 бізнес-проектів, 9 з яких визначено пріоритетними та включено в програму фонду для їх фінансування.

 • Затверджено фінансування першого проекту по створенню 15 робочих місць спільно з Територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Первомайської райдержадміністрації. Сума фінансування Фонду - 330 тисяч гривень.

 • В стадії затвердження знаходяться ще чотири проекти, реалізація яких запланована на 2016 рік.

 • В межах проекту започаткована спеціальна програма, яка базується на міжнародному гранті USAID. Вказана програма передбачає протягом 2016-2017 років створення майже 60 малих приватних підприємств з загальною кількістю робочих місць на рівні від 500 до 1000.

РЕГІОНАЛЬНЕ СОЦІАЛЬНЕ РАДІО

 • Координатор проекту: БОРЩОВ Олег Валентинович

 • МЕТА: 

  Відновлення мережі місцевого районного радіомовлення на заміну зруйнованій системі провідного радіо, яке традиційно разом з районними газетами було основним джерелом формування інформаційного простору для жителів області. 

  Мета досягається шляхом створення мережі українських регіональних ФМ-радіостанцій, які будуть вести мовлення українських інформаційних продуктів та протидіяти ворожій антиукраїнській пропаганді.

  В межах проекту планується створення окремої радіостанції, яка повинна мати благодійну і некомерційну спрямованість та не передбачатиме отримання комерційної вигоди.

  Вказана радіостанція має розташувати передавальні станції у всіх районних центрах області, що дозволить створити не тільки загальнообласне мовлення, але й локальне мовлення районного масштабу з місцевими новинами. Перший етап мовлення охопить 20 районів, територія яких межує з зоною проведення АТО, або знаходиться в зоні впевненого мовлення радіостанцій з території РФ.

  У другій фазі - розширити мовлення до всіх 27 районів. Ця програма буде діяти в кожному районі на своїй частоті та не буде поширюватися на мовлення частот в сусідніх районах. Кожна з частот буде використовуватися лише в одному конкретному районі, що дозволить вести реальне районне мовлення, спрямоване на потреби місцевого населення та місцевих громад. Подібна структура дозволяє створити не тільки загальнообласне мовлення, але й комбінувати його з локальним мовленням районного масштабу з місцевими новинами та іншими медійними продуктами, які мають важливе локальне значення.

ВИКОНАННЯ ПРОЕКТУ:

 • Реалізація проекту розпочата з жовтня 2015 року.

 • В листопаді 2015 року Фондом була створена Телерадіокомпанія «Слобожанське ФМ», яка має на меті впровадження програми «Регіональне соціальне радіо».

 • В листопаді-грудні 2015 року встановлені радіопередавальні центри в чотирьох районах області: Балаклійському, Первомайському, Барвінківському та Близнюківському.

 • На сьогодні в цих районах виконується тестове радіомовлення. Одночасно підготовлені та направлені в Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення всі необхідні матеріали для отримання ліцензії та частотного ресурсу на всю область.

РОЗВИТОК ІНФРАСТРУКТУРИ ТА ПІДТРИМКА ОБ'ЄКТІВ СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ

 • Координатор проекту: ПОГОСЬЯН В'ячеслав Гарнікович

 • МЕТА:

  Сприяти створенню та покращенню комфортних умов життєдіяльності, в першу чергу, для мешканців сільської місцевості Харківської області через надання допомоги дошкільним навчальним закладам, школам, медичним установам, закладам культури, громадським організаціям соціального спрямування.

  Проект передбачає стабілізацію соціальної інфраструктури регіонів області, в першу чергу, через збереження в кожному селі ключової інфраструктури: дошкільних закладів та дитячих садків, початкової школи. 

  Закриття або ліквідація дитячих садків та шкіл в багатьох селах призводять до виникнення значної соціальної напруги, а також до скорочення трудової зайнятості частини населення, яке втрачає можливість роботи через необхідність домашнього догляду за дітьми.

  В межах проекту Фонд планує спільно з сільськими радами фінансову та технічну підтримку для дитячих садків та початкових шкіл з метою збереження їх діяльності в тих селах, на утримання яких не вистачає коштів з місцевих бюджетів. Цей розділ проекту має умовну назву «Дитячий садок».

  Другою умовною частиною проекту є програма «Шкільна дорога». Вона передбачає допомогу місцевим громадам в створенні комфортних та безпечних умов для перевезення школярів. 

  Третя частина проекту передбачає облаштування сільських ФАПів та сімейних амбулаторій всім необхідним для цілодобового функціонування протягом всього року.

ВИКОНАННЯ ПРОЕКТУ:

 • Реалізація проекту в 2015 році розпочалась лише частково. Проведено аналіз першочергових кроків. 

 • Для пілотного тестування проекту вибрано початкову школу та дитячий садочок в с. Курулька Барвінківського району, які були закриті на початку 2015 року на підставі ліквідації шкільного комбінату, до складу якого вони входили. Відновлення діяльності дитячого садку та початкової школи вимагає прийняття спеціального рішення сесії районної ради.

 • Другим пілотним тестуванням проекту стане програма реконструкції системи електричного опалення дитячого садка в сел. Старий Салтів. Витрати бюджету на утримання перевищують можливості бюджету, що може призвести до закриття дитячого садка. Модернізація системи опалення дозволить скоротити витрати на утримання на 400 тисяч гривень в рік та зберегти дитячий садок.

ЦІЛЬОВІ ПРОГРАМИ АДРЕСНОЇ ДОПОМОГИ

 • Координатор проекту: ЗАВОРІНА Людмила Дмитрівна

 • МЕТА:

  Проект передбачає виділення частини активів Фонду на надання разової адресної екстреної допомоги соціальним закладам та окремим особам. В рамках проекту також передбачається надання через Фонд цільової допомоги на реалізацію окремих благодійних програм, на які донори виділяють цільові внески.

  В рамках проекту було реалізовано майже 20 адресних цільових програм. Найбільші цільові адресні програми:

   - програма благодійної допомоги працівникам спортивної бази футбольного клубу «Металіст», яка була ініційована в жовтні-листопаді 2015 р. та профінансована порівну донорами Фонду: Благодійним фондом Юрія Сапронова та Благодійним фондом ДАР.

  - програма благодійної адресної допомоги інвалідам та пораненим бійцям з зони проведення АТО, організована та профінансована донором Фонду – компанією AgroGeneration.

  В вересні 2015 року донором Фонду компанією AgroGeneration була ініційована та профінансована допомога в проведенні міжнародного дитячого телевізійного фестивалю «Дитятко».

   

  Аникорупційна стратегія та політика Фонду 

   

 • Харків, вул. Сумська, 49

 • Пнд. - Птн.: 09.00 - 17.00

© 2016