Створення мережі регіональних ФМ-радіостанцій

Створення мережі регіональних ФМ-радіостанцій

Опис програми

Програма «Регіональне соціальне радіо» (РСР) передбачає створення та мовлення в FM діапазоні мережі некомерційних місцевих соціально орієнтованих радіостанцій у всіх районах Харківської області України.

Актуальність програми полягає у створенні радіомовлення в тих районах, де його немає або воно є ускладненим. Особливість РСР полягає в новому для України форматі некомерційного регіонального соціально орієнтованого радіо. РСР не має політичної приналежності.

Реалізація програми РСР дозволить:

створити незалежне та соціально орієнтоване місцеве радіомовлення у всіх районах Харківської області;

створити доступ до радіо для малозабезпечених верств населення через видачу безкоштовних радіоприймачів;

створити альтернативне російському FM-радіомовленню в тих районах Харківської області, де немає українського радіомовлення в FM-діапазоні;

створити ряд актуальних для місцевих жителів радіопрограм за участю громадських організацій та місцевої влади і т. д.;

підтримати системи місцевого інформування та екстреного повідомлення населення, що дуже важливо, з точки зору цивільної оборони та попередження надзвичайних ситуацій (особливо з огляду на близькість зони конфлікту);

підвищити залучення населення до українського інформаційного простору та посилити його громадянську позицію.

Концепція РСР особливо актуальна в зв'язку з реалізацією реформи децентралізації, так як новостворені об'єднані територіальні громади потребують запровадження локального радіо для створення єдиного інформаційного поля.

За допомогою програми РСР Фонд планує запропонувати нове комплексне вирішення проблем інформаційного забезпечення в областях України, в першу чергу для сільських жителів, малозабезпечених і вразливих верств населення.